Kilka wskazówek strategicznych dla zakładów sportowych

Ważne dla nas jest, aby przed wytypowaniem zwycięzcy meczu przynajmniej zerknąć na tabele ligi, w której grają typowane przez nas drużyny. W tabeli będziemy mieli jak na dłoni ogólną sytuacje, w jakiej znajdują się obie drużyny.

Znaleźć tam można między innymi liczby wygrany, przegranych i zremisowanych meczów. Ilość goli strzelonych i straconych oraz statystyki dotyczące meczów wyjazdowych i tych, w których drużyna wcielała się w rolę gospodarza.

Przydatna w naszej analizie może być również historia spotkań rozgrywanych przez oba zespoły i mam tutaj na myśli serie ostatnich meczów jak i pojedynki danych drużyn w historii obu klubów. Jak ze wszystkim w życiu tak i do statystyk trzeba podejść z pewnym dystansem, bo trzeba pamiętać, że to nie statystyki grają na boisku tylko ludzie. Jednak analiza statystyk będzie dobrym punktem wyjścia do całości analizy. Nie popełniajmy błędów początkujących graczy i nie ograniczajmy się tylko do przejrzenia suchych danych.

Ważnym elementem analizy jest zwrócenie uwagi na aktualne składy obu drużyn. Informacji takich powinniśmy szukać na przykład na oficjalnych stronach internetowych klubów. Znajdziemy tam zazwyczaj informacje o kontuzjach i ewentualnych zmianach w składzie. Wielu graczy szczególnie tych zaczynających dopiero swoją przygodę z bukmacherką pomija ten element analizy i robią to całkiem niesłusznie.

Innym etapem analizy jest bardziej indywidualne podejście do niej. Może na przykład nawierzchnia użyta na korcie tenisowym nie jest lubiana przez jednego z graczy, którego chcemy obstawić. Może pogoda również nie sprzyja rozgrywaniu jakichkolwiek pojedynków.

Bardzo ważnym elementem jest nasze zainteresowanie daną dyscypliną, którą chcemy obstawić. Jeżeli śledzimy wyniki na bieżąco to wiemy, czego można oczekiwać na przykład po zespołach lub zawodnikach.

Należy też pamiętać, że każda dyscyplina sportu rządzi się własnymi prawami i tylko regularne analizowanie i śledzenie jej wyników pozwala nam na zwiększenie naszych szans na wytypowanie poprawnego wyniku i ogranie bukmachera. Więcej na temat obstawiania wyników dowiesz się tutaj.

Zakłady under/over

W zakładach typu under over obstawiamy, że w danym zdarzeniu sportowym uda się przekroczyć określoną z góry granicę liczby punktów. Czyli czy będzie punktów więcej (over) czy mniej (under) niż określona liczba. Tego typu zakłady mogą dotyczyć zarówno ilości sumarycznych, czyli tych zdobyty przez obie drużyny lub też indywidualnych, czyli tych zdobytych tylko i wyłącznie przez jedną z uczestniczących w zdarzeniu drużyn.

Punktami w tym przypadku mogą być gole, rzucone kosze, zdobyte punkty, żółte i czerwone kartki, wyrzuty z autu czy tez nawet rzuty rożne. Wszystko generalnie zależy od fantazji i pomysłu bukmachera ustalającego swoją ofertę.

Przykładowe zakłady dla kilku dyscyplin sportowych:

  • ilość bramek zdobytych przez dwie drużyny w meczu piłkarskim under/over 2,5. Czyli ile bramek uda się strzelić obu drużynom w regulaminowym czasie gry. Postawienie przez nas under 2,5 oznaczać będzie, że obstawiamy, ze w meczu nie będzie więcej niż 2 bramki. Nasz zakład jest przegrany w momencie, gdy ilość bramek wyniesie 3 i więcej.
  • suma punktów gospodarzy do przerwy – Ile punktów zdobędzie gospodarz meczu do momentu zarządzenia przerwy.
  • suma punktów obu drużyn po pierwszej tercji/kwarcie/secie – Ile punktów uda się zdobyć łącznie obu drużynom do przerwy.
  • suma punktów żużlowca w turnieju – Ile punktów zdobędzie żużlowiec we wszystkich swoich startach.

Co w przypadku, gdy granica punktów narzucona przez bukmachera nie jest połówkowa? Na przykład nie będzie to 2,5 bramki tylko 2. U większości bukmacherów (pełną ich listę znajdziesz tutaj) otrzymamy zwrot postawionych pieniędzy.

Nasz zakład jest ani przegrany, ani wygrany. Jednak istnieją bukmacherzy Internetowi, którzy przyjmują zakłady na under/over w formie trójdrożnej, czyli z uwzględnieniem zdarzenia z dokładną ilością punktów obstawianym zdarzeniu. Plusem tej formy zakładu jest możliwość obstawienia konkretnej ilości punktów w meczu, a trzeba powiedzieć, że kurs w takim wypadku jest naprawdę zachęcający. Jednak żeby wygrać taki zakład trzeba mieć sporo szczęścia i sama analiza nie pomoże nam raczej.

Obstawianie na żywo

Zakłady internetowe mają sporą przewagę an kolekturami naziemnymi. Jednym z głównych atutów bukmacherów internetowych jest ich dostępność 24godz na dobę, 7 dni w tygodniu.

Możemy grać praktycznie, kiedy tylko chcemy.

Nikt nam nie zamknie drzwi przed nosem mówiąc, ze dzisiaj już nieczynne i zapraszamy jutro. Dostępność całą dobę dla wszystkich graczy na całym świecie to coś, czym bukmacherzy się reklamuje i czym próbują przyciągnąć do siebie nowych potencjalnych klientów.

Ale 24 godzinna dostępność to nie jedyna rzecz, czym bukmacherzy nas kuszą. Reklamują się również tym, że oferują możliwość obstawiania zakładów na żywo w trakcie trwania danego zdarzenia. Na czym to polega dokładnie?

A no zasiadamy sobie przed komputerem, wchodzimy sobie na stronę bukmachera internetowego, u którego posiadamy konto. Następnie logujemy się i przechodzimy do zakładów na żywo.

W tle, w telewizji leci sobie mecz, który ewentualnie chcielibyśmy mieć możliwość obstawić, więc wyszukujemy go na liście dostępnych zdarzeń live. Gdy go znajdziemy wchodzimy w niego i naszym oczom ukazuje się lista wszystkich dostępnych zdarzeń dotyczących tego meczu, które możemy obstawić. Możemy zaobserwować jak zmieniają się kursy, co chwilę rosnąć to znowu malejąc i tak na okrągło w zależności od sytuacji panującej w grze.

Cóż może być piękniejsze niż oglądanie meczu i jednoczesne obstawianie zdarzeń go dotyczących. Widzimy, co się dzieje na boisku, możemy przewidywać i reagować na sytuacje. O wiele łatwiej jest obstawiać mecz, jeżeli widzimy np., w jakiej predyspozycji i formie są grający zawodnicy, niż obstawianie prawie, ze w ciemno tuż przed pierwszym gwizdkiem.

Naprawdę zakłady na żywo to kwintesencja obstawiania zakładów u bukmachera. Fantastyczne możliwości i jeszcze lepsze towarzyszące im emocje tym bukmacherka internetowa werbuje coraz to nowszych klientów, których urzekają możliwości internetowych zakładów bukmacherskich.

W sumie to nie ma za bardzo, dlaczego się im dziwić. Wszystkie znaki na niebie i ziemi przemawiają, bowiem za wyższością internetowych zakładów bukmacherskich na tymi naziemnymi.

Wesprzyj mnie: